O mně

Současnost

Ve své práci vycházím především z přístupu existenciální analýzy a logoterapie. Dále se specializuji na léčbu traumatických zážitků, jak jednorázových, tak především komplexně vývojových - pomocí přístupu psychodynamické imaginativní traumaterapie PITT. 

 V roce 2017 jsem ukončila pětiletý akreditovaný výcvik ve Společnosti pro psychoterapii a existenciální analýzu (SLEA, www.slea.cz). 

V letech 2020 - 2021 jsem absolvovala výcvik pro psychoterapeutickou práci s traumatem podle Luise Rademann (PITT)

Ve vzdělávání v logoterapii a existenciální analýze jsem pokračovala navazujícím kurzem psychosomatiky pod vedením Renate Bukowski a Markuse Angymayera.
 ( Tělo mluví dřív něž my, Existenciální grounding)

Znalosti a dovednosti pro párovou terapii jsem získala z ročního Kurzu párové terapie pod záštitou Libereckého institutu pro psychoterapii a psychosomatiku (LIPP).  


Ve společnosti SLEA jsem také poskytovatelem individuální sebezkušenosti pro frekventanty výcviku.

Jsem členem ČAP ( Česká asociace pro psychoterapii)
 


Logoterapie a existenciální analýza mi je jako psychoterapeutický přístup nesmírně blízká, formovala nejen můj přístup ke klientům, ale i můj přístup k životu. Vede k tomu, aby člověk žil s vnitřním souhlasem. To znamená, aby se snažil vést dialog se sebou i s vnějším světem, aby byl v kontaktu se svými pocity a zároveň aby vnímal požadavky a nároky okolí.  Tento dialog se životem vede k vnitřní svobodě. Člověk pak není jen výsledkem svých potřeb, ale může jednat v souladu se svým svědomím a na základě zodpovědnosti se rozhodovat a zaujímat svobodný postoj.

Pokud se vyskytnou problémy, které znemožňují tento  pohyb (např. ve vztazích s druhými klient stále naráží na tentýž problém, opakují se mu životní situace, které prožívá negativně nebo mu berou energii....), díváme se spolu s klientem na překážky a hledáme cestu ven, aby klient mohl žít svůj život v osobní svobodě a plnosti.  

Moje terapeutická práce s druhými spočívá kromě metod a technik, které jsem si osvojila, především v hluboké úctě k člověku, ve schopnosti být druhému hodně blízko bez pocitu vlastního ohrožení, a v neposlední řadě v respektu k tomu, že každý má svoji jedinečnou cestu, na které se já dočasně můžu stát průvodcem. 

Své profesionální zkušenosti a kompetence dále systematicky rozvíjím formou skupinových a individuálních supervizí. 

Dosažené vzdělání, předešlá profesní zkušenost

Před seznámením se SLEA jsem absolvovala dílčí semináře, které obohatily mé znalosti a dovednosti: 

  • Sanoterapie – intenzivní kurz somatické psychoterapie v rozsahu 80 hodin 
  • koučovský seminář – vzdělávání v klíčových kompetencích kouče podle ICF,  
  • projektivní metody – půlroční kurz pod vedením PhDr. Vladimíra Michala, 
  • seminář Body-Mind Centering u dětí.   

Vystudovala jsem magisterský obor Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Po studiu jsem pracovala jako psycholog ve Výchovném ústavu Višňové a v krizovém centru Modrá linka, kde jsem poskytovala individuální krizovou intervenci v rámci osobní poradny.

Mám letité zkušenosti s poradenstvím, krizovou intervencí a psychoterapií pro dospívající získané z působení na střední pedagogické škole a víceletém gymnáziu. 


Mgr. Terezie Tučková, osobnostní poradenství
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky